Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır

Hamile kalmayı umuyorsanız, işi şansa bırakmayın. Nasıl hamile kalınacağını bilin – yumurtlamayı tahmin ederek başlayın ve doğurganlığı en üst düzeye çıkarmak için yapılması ve yapılmaması gerekenler.

Bazı çiftler sadece bunun hakkında konuşarak hamile kalıyor gibi görünüyor. Diğerleri için zaman alır. Nasıl hamile kalınacağına dair ipuçları arıyorsanız, bilmeniz gerekenler burada.

Nasil Hamile Kalinir Kolay

Hamile kalmak için kaç günde bir ilişkiye girilmeli

Nasıl hamile kalinir kolay sorusuna gelirsek ne zaman yumurtladığınızı anlamak – ve yumurtlamadan beş gün önce ve yumurtlama gününde düzenli olarak seks yapmak – gebe kalma ihtimalini artırabilir.

Yumurtlama, olgun bir yumurtanın yumurtalıktan salındığı süreçtir. Nasıl hamile kalinir kolay sorusunda ise şu günlere dikkat! Altı gün önemlidir çünkü yumurta, serbest bırakıldıktan sonra yaklaşık 12 ila 24 saat arasında döllenebilir. Ayrıca sperm, doğru koşullar altında cinsel ilişkiden sonra beş gün kadar dişi üreme sisteminde yaşayabilir. Yumurtlama sırasında fallop tüplerinde canlı sperm bulunduğunda hamile kalma şansınız en yüksektir.

Ortalama 28 günlük bir adet döngüsünde, yumurtlama tipik olarak bir sonraki adet döneminin başlamasından yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir. Ancak çoğu kadında yumurtlama, adet döngüsünün orta noktasından dört gün önce veya sonra gerçekleşir. Birçok kadın gibi, 28 günlük mükemmel bir adet döngüsüne sahip değilseniz, adet takvimi tutarak döngünüzün uzunluğunu ve orta noktasını belirleyebilirsiniz.

Takvimin ötesinde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yumurtlama belirtilerini ve semptomlarını da arayabilirsiniz:

  • Vajinal sekresyonlarda değişiklik. Yumurtlamadan hemen önce berrak, ıslak ve gergin vajinal salgılarda bir artış fark edebilirsiniz. Yumurtlamadan hemen sonra servikal mukus azalır ve kalınlaşır, bulanıklaşır ve daha az fark edilir hale gelir. Nasıl hamile kalinir kolay
  • Bazal vücut sıcaklığındaki değişiklik. Vücudunuzun dinlenme sırasındaki sıcaklığı (bazal vücut sıcaklığı) yumurtlama sırasında biraz artar. Bazal vücut sıcaklığını ölçmek için özel olarak tasarlanmış bir termometre kullanarak her sabah yataktan kalkmadan önce ateşinizi ölçün. Sonuçları kaydedin ve ortaya çıkacak bir model arayın. Sıcaklığınız yükselmeden iki ila üç gün önce en verimli olacaksınız.

Nasıl Hamile Kalabilirim

Ayrıca reçetesiz bir yumurtlama kiti denemek isteyebilirsiniz. nasıl hamile kalabilirim sorusuna altarnatif bir cevaptır. Bu kitler, yumurtlamadan önce meydana gelen hormonlardaki artış için idrarınızı test eder ve bu da yumurtlama olasılığının en yüksek olduğu zamanı belirlemenize yardımcı olur.

Tek Seferde Nasıl Hamile Kalınır

Nasıl hamile kalınacağına ilişkin şu basit ipuçlarını izleyin:

  • Düzenli olarak seks yapın. En yüksek gebelik oranları, her gün veya gün aşırı seks yapan çiftlerde görülür.
  • Yumurtlama zamanına yakın seks yapın. Her gün seks yapmak mümkün değilse veya zevkli değilse, adetinizin bitiminden hemen sonra haftada iki ila üç günde bir seks yapın. Bu, en doğurgan olduğunuzda seks yapmanıza yardımcı olabilir.
  • Normal kilonuzu koruyun. Fazla kilolu ve zayıf kadınlar, yumurtlama bozuklukları açısından yüksek risk altındadır.

Ayrıca, gebelik öncesi planlama hakkında sağlık uzmanınızla konuşmayı düşünün. Genel sağlığınızı değerlendirebilir ve sağlıklı bir hamilelik şansınızı artırabilecek değişiklikleri belirlemenize yardımcı olabilir. Sağlık uzmanınız, spina bifida ve diğer nöral tüp kusurları riskini azaltmak için gebe kalmadan birkaç ay önce folik asit almanızı önerecektir.

Hamile Kalmak İçin Dua

Hamile kalmak için dua edebilirsiniz, işte edeceğiniz hamile kalmak için dualardan bir tanesi.

Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim, 99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.” Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher zamanında kıbleye dönük bir şekilde okuyabilir

Doğurganlığı en üst düzeye çıkarmak: Nelerden kaçınılmalıdır?

Hamile kalma şansınızı artırmak için:

  • Sigara içmeyin. Tütünün doğurganlık üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır, genel sağlığınızdan ve bir fetüsün sağlığından bahsetmiyorum bile. Sigara içiyorsanız, sağlık uzmanınızdan gebe kalmadan önce bırakmanıza yardımcı olmasını isteyin.
  • Alkol içmeyin. Ağır alkol kullanımı doğurganlığın azalmasına neden olabilir. Genel olarak, hamile kalmayı umuyorsanız, alkolden kaçınmak en iyisidir.
  • Kafeini frenleyin. Araştırmalar, doğurganlığın günde 200 miligramdan az kafein tüketiminden etkilenmediğini gösteriyor. Bu, günde yaklaşık bir ila iki fincan 6 ila 8 ons kahve demektir.
  • Yorucu egzersizi aşırıya kaçmayın. Haftada beş saatten fazla yorucu, yoğun egzersiz, yumurtlamanın azalmasıyla ilişkilendirilmiştir.

Ayrıca, aldığınız ilaçlar hakkında sağlık uzmanınızla konuşun. Bazı ilaçlar – reçetesiz satılanlar bile – hamile kalmayı zorlaştırabilir.

Nasıl Hamile Kalabilirim

Nasıl Hamile Kalabilirim sorusu ise, Sık sık korunmasız cinsel ilişkide, sağlıklı çiftlerin çoğu bir yıl içinde hamile kalır.

35 yaşından küçükseniz ve siz ve eşiniz sağlıklıysanız, bir doktora danışmadan önce bir yıl boyunca kendi başınıza deneyin. 35 yaşında veya daha büyükseniz veya siz veya eşiniz doğurganlık sorunlarını biliyor veya şüpheleniyorsanız daha erken yardım aramayı düşünün. Nasıl Hamile Kalabilirim ?

Kısırlık hem erkekleri hem de kadınları etkiler ve tedavisi mevcuttur. Sorunun kaynağına bağlı olarak jinekoloğunuz, eşinizin üroloğu veya aile doktorunuz yardımcı olabilir. Bazı durumlarda, bir doğurganlık uzmanı en iyi umudu sunar.