Hamile Kalmak Kolay Mı

Hamile kalmak kolay mı
Hamile kalmak kolay mı

Hamile kalmak kolay mı gibi sorulara yanıt vermek istiyorum. Aslında herkesin gebelikte çıktığı yol biraz farklı olabilir. Hamile kalıp kalmayacağınızı ve bununla birlikte ne kadar da basit bir şekilde olacağını bir kaç faktör belirleyebilir.

Hamile Kalmak Kolay Mı

Genel olarak hamile kalma şanslarınıza hep birlikte bakalım. Hadi bakalım hamile kalmak kolay mı gerçekten hep birlikte görelim.

  • 6 Aylık hamilelik denemesinin ardından %75 şansınız var.
  • Hadi biraz arttıralım ve bunu 1 yıl yapalım şansınız şimdi %90 oldu.
  • Biraz daha ileriye gidersek hamile kalma şansınız 2. yıl tam tamına %95

Tabi ki bu verdiğimiz rakamlar tam olarak gerçekleşmeyebiliyor. Sebebi de bireyin yaşı, sağlık durumunuz hamile kalma şansınızı etkiliyor ve bunun gibi bir çok faktör var.

Hamile kalmak kolay mı gibi sorular sorularla çok sık karşılaştığımızdan dolayı şunu da belirtmek istiyorum. Cinsel ilişkiden tutun doğuma kadar atılması gereken tüm adımları düşünmek için gerekli vakti kendilerine ayırmıyorlar.

Kolay Nasıl Hamile Kalınır

  • Adet tarihlerinizi not edin. Çoğu insan için hamile kalmanın ilk adımı yumurtlama döneminde seks yapmaktır . Bir yumurtayı dölleyeceğinizden emin olmak için adet döngünüzü ve yumurtlama tarihlerinizi çözmeniz en mantıklısıdır. Bu bilgiler, fiziksel doğum kontrol yöntemlerini kullanmadan hamile kalmaktan kaçınmaya çalışıyorsanız da yararlı olabilir .
  • Diyetinizi ayarlayın. İster inanın ister inanmayın, sadece diyetinizi değiştirmek gebe kalma yani hamile kalma şansınızı artırmaya büyük ölçüde etki eder. En sevdiğiniz yiyeceklerden bazılarını bırakmayı düşünmek eğlenceli olmasa da, bir bebeğin neşesi buna değebilir.
  • Sağlıklı kilonuzu koruyun. PCOS ile uğraşıyorsanız bu özellikle önemli olabilir. Bir 2015 araştırmasıGüvenilir Kaynak kilo kaybının, PCOS’luların gebe kalmanın önemli bir parçası olan düzenli yumurtlamayı geri kazanmalarına yardımcı olduğunu buldu.

PCOS Nedir ? Yumurtalıklarda küçük ve iyi huylu çok sayıda kistin oluşumu şeklinde gelişen polikistik over, adet düzenliği ile birlikte kendini belli eden, buna ek olarak kilo artışı, vücut genelinde tüylenme, sivilce oluşumu gibi pek çok şikayetin oluşumuna neden olan bir kadın hastalığı olmaktadır.

  • Bir doğurganlık uzmanına görün. 6 aydan fazla bir süredir gebe kalmaya çalışıyorsanız ve 20-30’lu yaşlarınızdaysanız, doktorunuzla konuşma zamanı gelmiş olabilir. 40 yaşın üzerindeyseniz ve hamile kalmayı umuyorsanız, gebe kalmadan önce muhtemelen doğurganlığınızı tartışmak için doktorunuzla görüşmek isteyeceksiniz. Doğurganlık uzmanları, hamile kalmanızı engelleyen herhangi bir engel olup olmadığını belirlemek için çeşitli testler uygulayabilir. Gerekirse sizi başka uzmanlara yönlendirebilirler.

Kürtaj Sonrası Hamile Kalmak Kolay Mı

Kürtaj sonrası hamile kalmak kolay mı, hamile kalmak kolay mı gibi soruların genel cevabına gelirsek eğer kürtajdan ne kadar süre sonra hamile kalabilirsiniz ? Kürtajdan 2 hafta sonra yumurtlama meydana gelebilmektedir. Bu, bir kadının sonra ki adet döneminden önce tekrar hamile, gebe kalabileceği anlamına gelir . Bununla birlikte, adet döngülerinin uzunluğu değişebilir ve döngüleri daha kısa olan kadınlar daha erken yumurtlayabilir.

Hamile kalmak kolay mı
Hamile kalmak kolay mı

Kürtajdan Sonra Hamile Kalmak Daha Mı Kolay

Kürtajdan sonra hamile kalmak daha mı kolay ? Kadınlar kürtajdan sonraki 2 hafta içinde hamile kalabilir. Tekrar gebe kalmaya hazır olanlar için, genellikle gebe kalmayı geciktirmek için tıbbi bir neden yoktur – bir doktor aksini önermediği sürece. Kürtajdan sonra hamile kalmak daha mı kolay – Kadınların kürtajdan sonra hamile kalmak için fazladan adımlar atmasına gerek yoktur. Bununla birlikte, bazı doktorlar ilk adet döneminin bitmesini beklemeyi önermektedir. Bu, bir sonraki gebeliğin doğum tarihini tahmin etmeyi kolaylaştıracaktır.

Kürtajdan sonra hamile kalmak daha mı kolay ? Tıbbi nedenlerle kürtaj yaptıran kadınlar, tekrar gebe kalmaya çalışmadan önce tam bir tıbbi değerlendirme isteyebilir. Bir kontrol, gelecekteki hamileliklerde benzer sorunlar yaşayıp yaşamayacaklarının belirlenmesine yardımcı olabilir.

Hamile Kalıp Kalamayacağımı Nasıl Anlarım

Hamile kalıp kalamayacağımı nasıl anlarım gibi sorular soruyorsanız bu kısmı iyi okuyun. Sıklıkla kadınlar da mide bulantısı olabilir, kendinizi çok fazla yorgun hissedebilirsiniz, vajinanız da akıntı meydana gelebilir, göğüslerinizde de ciddi oranda gerginlik hissi olabilir.

Fakat en yoğun ve sık belirtilerden birisi de adet kanamanızın gecikmesi ve memenizin ucunda koyu bir renk oluşmasıdır. Fakat bu herkeste aynı olmayabilir, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. O yüzden hamile kalıp kalamayacağımı nasıl anlarım gibi sorulara açıkcası kesin yanıt vermek zor.

Adet Olmadan Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın

Hamile kalmak kolay mı  gibi sorulardan ziyade öncelikle şu konuya açıklık getirelim. Aslında hamilelik dönemi belirtileri içerisinde en çok bilinen şeylerden birisi regl gecikmesidir. Fakat bir konuya açıklık getirelim, regl döneminizde gecikme yaşasanız dahi hamile kalabilir, bebek sahibi olabilirsiniz. Adet olmadan hamile olduğunu nasıl anlarsın – Olaylara bu şekilde baktığımızda ise hamileliğin ilk belirtisi regl gecikmesi değildir. Yani adet döneminiz geciktiği zaman hemen aklınıza acaba hamile mi kaldım gibi düşünceler gelmesin. Adet olmadan hamile olduğunu nasıl anlarsın ?